אזרחות אירופאית - האם גם לכם מגיע
תוכן שיווקי

אזרחות אירופאית , מסתבר שישראלים רבים כבר בדקו את העניין וגילו להפתעתם שלמרות שהוריהם לא נולדו באירופה, הם בכל זאת זכאים לאזרחות אירופאית, האם זה יכול לקרות גם לכם?

אזרחות אירופאית – לחצו ובדקו עכשיו זכאות

נדמה שלאחרונה כולם מדברים על השגת אזרחות נוספת, ואין זה פלא. לאזרחות שנייה, במיוחד אירופאית, יתרונות בלתי מבוטלים. אם חשבתם שלכם אין סיכוי להשיג אזרחות אירופאית מכיוון שהוריכם לא נולדו באירופה, ייתכן מאד שאתם שוגים ומוותרים על שלל הזכויות וההטבות הכרוכות באזרחות האירופאית.

אזרחות אירופאית – מי זכאי

כמובן, כמעט כל מי שהוריו נולדו באירופה יכול להגיש בקשה ולקבל אזרחות אירופאית מרוב מדינות אירופה, וחלקם יכולים לקבל אזרחות אירופאית באופן אוטומטי. על פי החוק הפורטוגלי החדש, גם צאצאי משפחות גירוש פורטוגל שנפוצו למדינות שונות בעולם יוכלו לקבל אזרחות כזאת. על אילו מדינות מדובר? רבים טועים לחשוב שרק מדינות ערב נכללות ברשימה, אך אין הדבר נכון. ברשימה נמצאות אכן מדינות ערב כגון עיראק, לוב, לבנון, סוריה, מרוקו, אלג'יר, טוניס ומצרים, אך גם מדינות נוספות כגון איטליה, הולנד, בולגריה, טורקיה, קרואטיה, סרביה, ברזיל, ארגנטינה, יוון, רומניה, הונגריה, ועוד. אם מוצאם של הוריכם או סביכם מאחת המדינות הנ"ל, ייתכן מאד שגם אתם זכאים לאזרחות אירופאית. עליכם לעמוד בשלושה תנאים נוספים כדי להגיש את הבקשה לאזרחות – להיות בני הדת היהודית, חסרי עבר פלילי ובגירים בני 18 ומעלה. על פי ההערכות, מספר הזכאים לאזרחות הפורטוגלית בישראל עולה על שני מיליון בני אדם.

אזרחות אירופאית

אזרחות אירופאית , מה פתאום פורטוגל?

כדי להסביר זאת עלינו לקחת אתכם במכונת הזמן לשנת 1492 ולספרד של ימי הביניים. בתקופה זו שולטים במדינה ביד רמה הזוג המלכותי פרדיננד ואיזבלה, נוצרים קתולים המבקשים להחיל את הדת הנוצרית בכח על כל תושבי המדינה. בספרד חיים באותה תקופה בשגשוג ובפריחה אינטלקטואלית וכלכלית גם יהודים רבים, אשר שמרו עד לאותו הזמן על דתם ומנהגיהם באדיקות. כאשר פרדיננד ואיזבלה מורים ליהודים להמיר את דתם, רוב היהודים מגיבים בסירוב מוחלט. פרדיננד ואיזבלה מוציאים צו גירוש לכל היהודים הסרבנים, ורוב יהודי ספרד הופכים במהירה לפליטים המחפשים בית חדש. רבים מהם עוברים לפורטוגל השכנה, רק כדי להיות מגורשים גם ממנה כעבור ארבע שנים.

במשך שנים ארוכות לא הכירה פורטוגל בחלקה בגירוש יהודי ספרד, עד שבשנת 2015 החליטה להפוך את ההחלטה בחוק חדש המכיר בחלקה של פורטוגל בגירוש ובסבלם של המגורשים. החוק קבע כי יש להשיב את האזרחות הפורטוגלית לצאצאי משפחות המגורשים שירצו בכך. מכיוון שפורטוגל חברה באיחוד האירופי, אזרחות פורטוגלית משמעותה כיום גם אזרחות ודרכון אירופאי.

כיצד בודקים את הזכאות לאזרחות אירופאית?

ראשי הקהילה היהודית החיה עדיין בפורטוגל אספו והכינו רשימה של שמות משפחה של יהודי ספרד ופורטוגל שידוע כי חיו במדינות אלו בתקופת הגירוש. כל צאצאי המשפחות המוכרות הנ"ל זכאים לאזרחות מפורטוגל, אך לא רק הם. ברור כי במרוצת השנים שמות משפחה שונו, וכי נישואים עם בני משפחות אחרות גרמו לאובדן שמות המשפחה המקוריים של צאצאים רבים. אך אנו בפספורט 16 יודעים כי גם אם שם משפחתכם הנוכחי אינו מופיע ברשימה, עדיין תוכלו להגיש בקשה אם מוצאה של משפחתכם באחת מן המדינות אליה הגיעו היהודים המגורשים במאה ה-15. גם בני זוג של צאצאי המגורשים יכולים להגיש בקשה ולקבל אזרחות אירופאית בשל נישואיהם לאזרחים אירופאים, לאחר שלוש שנות נישואין בלבד. כאשר תהיה ברשותכם אזרחות אירופאית, תוכלו להשיג אזרחות כזאת גם לילדיכם.

חברות מתמחות בשוק הישראלי גם הן פיתחו מאגרים של בעלי זכאות וברשותן הכלים המתאימים והמקצועיים להוכחת הקשר המשפחתי שלכם למשפחות מגורשי ספרד. פספורט 16 מספקת בדיקת זכאות מקצועית ללא עלות לכל דורש. השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם עם תשובה לגבי סיכוייכם לקבל אזרחות אירופאית ולזכות בכל היתרונות הנלווים אליו. 

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך