אזרחות פורטוגלית – המסלול המהיר

איך להוציא דרכון אירופאי?

בעקבות תיקון החוק הפורטוגלי משנת 2015, ישראלים רבים זכאים לאזרחות פורטוגלית וכחלק מכך גם לדרכון אירופאי.
כחלק מכך יותר ויותר ישראלים שואלים את עצמם שאלות כמו: איך להוציא דרכון אירופאי? ומה התהליך אותו הם צריכים לעבור בכדי ליהנות מההטבות של דרכון אירופאי?
ובכן, השלב הראשון בתהליך, הוא שלב בדיקת הזכאות על ידי הקהילה היהודית ולצורך כך הפרטים שנבדקים הם שניים מתוך השלושה הבאים: שם המשפחה של מבקש האזרחות (או של אבותיו), מסמכים אשר מעידים כי אחד מהאבות היה יהודי ספרדי ואישור של רב כי אותו אחד מהאבות אכן היה ממוצא ספרדי.

כמה זמן התהליך אורך?
אם מבקשי האזרחות אכן נמצאים זכאים, הם נכנסים לתוך תהליך אשר אורך כשנתיים  (לעיתים, מעט פחות מכך), בדרך לקבלת אזרחות פורטוגלית – כאשר רק בסיום התהליך, כאשר האזרחות תתקבל, ניתן יהיה להוציא דרכון אירופאי – וזאת למעשה התשובה הפשוטה לשאלה "איך להוציא דרכון אירופאי".
ניתן לבצע את התהליך באופן עצמאי, אך מכיוון שהוא מורכב ודורש תשלומי אגרות והתנהלות מול גורמים שונים, רבים בוחרים להסתייע לשם כך בחברה מקצועית, כמו פספורט 16 למשל. בהתנהלות מול חברה אמינה שכזאת, כל מה שצריך זה רק סבלנות – החברה מטפלת בכל השלבים בדרך לקבלת האזרחות עבורך!

איך להוציא דרכון אירופאי

חשוב להדגיש כי הליך הוצאת דרכון פורטוגלי הינו מתודי ופשוט יותר מהליך הוצאת הדרכון הספרדי לדוגמא – הסיבה לכך טמונה בעובדה שבהליך הוצאת דרכון פורטוגלי אין צורך להוכיח את ידיעת שפה, להעמיק בלימודי היסטוריה ותרבות או להגיע אל המדינה.

איך להוציא דרכון אירופאי לבני זוג ולילדים?

ובכן, הזכאות לאזרחות וכחלק מכך גם לאותו דרכון אירופאי נחשק, אינה עוברת לבן או בת הזוג.
יחד עם זאת, אם אחד מבני הזוג הוא בעל אזרחות פורטוגלית והוא מעוניין לעבור לחיות באירופה, מה שניתן לעשות זה להוציא אישור לימודים או אישור עבודה עבור בן הזוג השנים.
לגבי ילדים, יש צורך להגיש בקשה עבור כל ילד בכדי שגם הם יהיו זכאים לקבלת דרכון אירופאי.
ילדים שנולדו להורים שלאחד מהם יש אזרחות אירופאית, יקבלו את האזרחות באופן אוטומטי, כך שניתן יהיה להוציא להם דרכון אירופאי.

 

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך


לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך