איך להוציא אזרחות אירופאית

איך להוציא אזרחות אירופאית?

בשנים האחרונות אנחנו שומעים על עוד ועוד ישראלים, אשר מתחילים לנקוט בפעולות בדרך להוצאת אזרחות אירופאית. הסיבה לכך טמונה ביתרונות הרבים אשר דרכון אירופאי (אותו ניתן לקבל לאחר הוצאת האזרחות) מקנה למחזיקים בו ובין היתר: לימודים באוניברסיטאות במדינות שונות באירופה (בחלק מהמקרים, בסבסוד מלא), אפשרות לחיות ולעבוד במדינות אירופה השונות, אפשרות ליהנות מזכויות סוציאליות ובנוסף, גם האופציה לכניסה לארצות הברית ללא הוצאת ויזה.
כיום, יש לא מעט ישראלים אשר מחפשים תשובה לשאלה "איך להוציא אזרחות אירופאית?" כאשר כל מה שהם צריכים לעשות לצורך כך, זה לוודא את זכאותם, להבין איך להוציא אזרחות אירופאית בפועל ובשלבים הבאים, לבצע את הפעולות הבירוקרטיות הנדרשות בדרך לקבלת האזרחות לאחת ממדינות האיחוד האירופאי ובשלב האחרון ליהנות גם מהדרכון.

אז מה זה בעצם דרכון אירופאי?
אם גם אתם תוהים, איך להוציא אזרחות אירופאית או מתלבטים אם כדאי לכם לפעול למען מטרה זו, חשוב שבשלב הראשון, תבינו מה זה דרכון אירופאי ומה הוא יכול להקנות לכם.
אז דרכון אירופאי הוא דרכון אותו יכול לקבל כל אזרח של אחת ממדינות האיחוד האירופאי – מה שזה בעצם אומר זה שדרכון זה מקנה למחזיקים בו קשת רחבה של זכויות, בכל המדינות אשר משתייכות לאיחוד האירופאי.

איך להוציא אזרחות אירופאית

מהיתרונות והתועלות של דרכון אירופאי ניתן ליהנות בכל גיל, החל מצעירים אשר מבקשים לעבוד או ללמוד באירופה ועד לאנשים בגיל השלישי אשר מבקשים לטייל באירופה וליהנות מתנועה חופשית בין המדינות או ביעדים אחרים ולקצר לעצמם בירוקרטיות ותהליכים.

מי זכאי לדרכון?
כאמור, כיום, ישראלים רבים זכאים לקבלת דרכון אירופאי ובעיקר, צאצאים של מגורשי ספרד או פורטוגל (בשנת 2015 אושר חוק על פיו, כל מי שמוכיח קשר משפחתי היסטורי ליהודים אשר גורשו מפורטוגל ועומד במספר קריטריונים נוספים יוכל לקבל אזרחות אירופאית וכחלק מכך, גם דרכון אירופאי) – כידוע, אותם המגורשים היגרו למדינות שונות כמו: מרוקו, טוניס, מצרים, לוב, אלג'יר, יוון ומדינות רבות נוספות.
ככך יוצא, מי משפחתו מגיעה מאחת מהמדינות הללו, יכול לבצע בדיקה פרטנית ובתוך זמן קצר לקבל תשובה אם הוא זכאי לדרכון אירופאי – כאן חשוב לציין, שיש גם מקרים בהם אנשים אשר הגיעו ממדינות אחרות נמצאו זכאים לדרכון הנחשק, כך שבכל מקרה, שווה לבצע את הבדיקה.  
כאמור, בכדי להעניק לכם את כל המידע לגבי השאלה איך להוציא אזרחות אירופאית וללוות אתכם לאורך כל השלבים בדרך לאזרחות המבוקשת, אנו ממליצים להתחיל בבדיקת זכאות פשוטה אונליין, כאן בטופס, בדיקה זריזה זו היא ללא שום עלות או התחייבות מצידכם!

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך


לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך