דרכון ספרדי

דרכון ספרדי

אם בניתם על דרכון ספרדי אך מסיבות כאלו ואחרות התמהמהתם לפעול בכדי לקבל אותו, יש לנו בשורות שאולי פחות תאהבו לשמוע: בשנת 2019 עבר לו הדד ליין להגשת בקשות לאזרחות ספרדית – כך שמי שלא הספיק להגיש בקשה עד לאותו המועד כבר לא יוכל לעשות זאת.
רגע לפני שאתם מתאכזבים או קוברים את החלום שלכם לדרכון אירופאי, יש 2 דברים שחשוב שתדעו: הדבר הראשון הוא שרוב הישראלים שהגישו בקשה לאותו דרכון ספרדי, לא צלחו את התהליך לקבלתו (ומספר הבקשות של הישראלים גם היה יחסית מצומצם) – התהליך דרש מהם להפגין בקיאות בשפה, בהיסטוריה ואף להגיע פיזית לספרד להשלמת התהליך.
הדבר השני, שאולי דרכון ספרדי לא הצלחתם לקבל אבל הסיכויים שלכם לקבל דרכון פורטוגלי, הם גבוהים – והדרך לאותו הדרכון היא הרבה יותר קצרה ופשוטה מדרך החתחתים הספרדית.  

מי בכל זאת הצליח לקבל דרכון ספרדי

בשנת 2014 יצא בספרד חוק אשר מטרתו היא לתקן את העוול אשר נגרם כתוצאה מגירוש יהודי ספרד בשנת 1492 ולאפשר לצאצאי המגורשים לקבל אזרחות ספרדית ודרכון ספרדי – שהינו דרכון אירופאי לכל דבר ועניין.
בפועל, רוב היהודים אשר הצליחו לקבל את הדרכון הנחשק, הם כאלו אשר חיים באמריקה הלטינית – והסיבה לכך טמונה בעובדה שרובם כבר בקיאים ברזי השפה וכחלק מכך, הדרך שלהם לדרכון היא הרבה יותר פשוטה.

דרכון ספרדי

המסלול הפורטוגלי
כאמור, הסיפור של היהודים עם חלום הדרכון האירופאי לא הסתיים ולמעשה, בשנת 2015 נפתח צוהר לישראלים רבים ליהנות מהדרכון על שלל הטבותיו.
חוק האזרחות הפורטוגלית המיועד למגורשי ספר ופורטוגל, מציע מסלול פשוט ונגיש משמעותית מזה הספרדי – כאשר, במסלול הפורטוגלי אין צורך להוכיח בקיאות בשפה או בהיסטוריה.
אז מה בכל זאת צריך לעשות בכדי ליהנות מדרכון פורטוגלי (שהוא לא פחות נחשק מאותו דרכון ספרדי)? פשוט מאוד בשלב הראשון יש לבדוק זכאות – אם נמצאתם כזכאים הדרך עד לקבלת האזרחות והדרכון תימשך כשנתיים, אבל כשאנחנו לצידכם! לאורך התהליך לא ידרשו מכם כל מאמצים מכיוון שאנחנו נבצע עבורכם את כל הפעולות הנדרשות בדרך לקבל האזרחות והדרכון.

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך


לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך