הוצאת דרכון פורטוגלי

הוצאת דרכון פורטוגלי

אם גם אתם מעוניינים להתחיל בתהליך הוצאת דרכון פורטוגלי, חשוב שבשלב הראשון תכירו את השלבים אותם אתם צריכים לעבור בדרך לקבלת הדרכון הנחשק:

השלב הראשון – בדיקת זכאות
בכדי להתחיל הליך של הוצאת דרכון פורטוגלי חשוב לבדוק תחילה את נושא הזכאות. כיום יש כ-2 מיליון ישראלים אשר זכאים לאזרחות פורטוגלית. כאשר, אם אבותיכם הגיעו מאחת ממדינות צפון אפריקה, הסיכויים לזכאות שלכם הינם גבוהים במיוחד (ניתן לבדוק את נושא הזכאות בהליך קצר, כאן בתחתית העמוד).

פספורט 16 תבצע עבורכם את התהליך הבדיקה אשר חלקו יתבצע אונליין אפילו, אם מסיבה כזאת או אחרת לא תמצאו זכאים לאזרחות פורטוגלית אירופאית, ובעקבות כך לא תמשיכו בהליך הוצאת דרכון פורטוגלי, תוכלו להיות רגועים בידיעה שאינכם צריכים לשלם עבור הבדיקה.

השלב השני – קבלת אישור מהקהילה היהודית
אם נמצאתם כזכאים לאזרחות פורטוגלית, ניתן יהיה להתקדם לשלב השני ב הוצאת דרכון פורטוגלי, הכרוך בהגשת בקשה לקבלת אישור מהקהילה היהודית בפורטוגל. הקהילה תערוך בדיקה אשר אמורה להוכיח את הקשר ליהדות ספרד או פורטוגל. לצורך קבלת האישור יש להגיש מספר מסמכים: תעודת לידה, עץ שורשים, הוכחות תושבות, הוכחת יהדות והוכחה של קשר ליהודים מגורשי ספרד ופורטוגל. לעיתים מספיקה תעודת לידה של הסבא או הסבתא שנולדו במרוקו ולעיתים אלו יכולים להיות גם מסמכים אחרים ואישורים נוספים.

הוצאת דרכון פורטוגלי

השלב השלישי – הגשה של התיק לממשלת פורטוגל
את האישור מהקהילה היהודית מקבלים לאחר כשבועיים משלב הגשת הבקשה ואז ניתן להתקדם לשלב השלישי בו התיק, אשר כולל את כל המסמכים הרלוונטיים (אחרי שאלו עברו תרגום נוטריוני לשפה הפורטוגזית),  אמור להיות מועבר אל ממשלת פורטוגל.

השלב הרביעי – בדיקת הבקשה
השלב הרביעי בהליך הוצאת דרכון פורטוגלי יהיה בדיקת הבקשה על ידי נציגים מהממשלה. רק אחרי שהבדיקות יושלמו, ניתן יהיה לקבל את החותמת על תעודת הלידה – אשר בעצם מהווה את האזרחות הפורטוגלית.

השלב החמישי – הוצאת דרכון פורטוגלי
סביר להניח שאם הגעתם עד לכאן, לא תוותרו על הדרכון האירופאי. אז בשלב החמישי, אתם אמורים להגיע עם תעודת הלידה החתומה לשגרירות פורטוגל בארץ (או שאם אתם מחפשים תירוץ לטיול, תוכלו גם להגיע למשרד הפנים בפורטוגל). שם תוכלו לעבור הליך של הוצאת דרכון פורטוגלי כמו גם תעודת זהות פורטוגלית.

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך


לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך