זכאות לדרכון אירופאי

זכאות לדרכון אירופאי

אז רגע לפני שבודקים זכאות לדרכון אירופאי ואולי מתקדמים לשלבים הבאים של מימוש הזכות, חשוב להבין תחילה מה זה בכלל דרכון אירופאי.
דרכון אירופאי הוא למעשה דרכון אשר ניתן לאזרחי המדינות החברות באיחוד האירופי – 27 מדינות בסה"כ.
כך שהדרך לקבלת דרכון אירופאי עוברת בשלב הראשון בקבלת אזרחות באחת מאותן המדינות ובשלב הבא ניתן יהיה להנפיק את הדרכון.
כל מי שהינו בעל זכאות לדרכון אירופאי, יכול ליהנות משורה ארוכה של זכויות ובין היתר: האפשרות לגור באירופה, לעבוד בה, ללמוד בה, לנוע בה באופן חופשי ולהיכנס לארצות הברית ללא צורך באישור כניסה.

בדיקת זכאות לדרכון אירופאי

על פי נתונים, מיליוני יהודים זכאים לדרכון אירופאי – בין אם זה דרכון פורטוגלי, דרכון רומני או דרכון אוסטרי.
פורטוגל לדוגמא, הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 1986, אבל רק בשנת 2015 היא אפשרה ליהודים, שהינם צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל, לקבל אזרחות ודרכון בהליך שהינו יחסית קצר ופשוט.

זכאות לדרכון אירופאי


רומניה חברה לאיחוד האירופי בשנת 2007 ובכך פתחה צוהר לצאצאים של יהודים אשר נולדו ברומניה ליהנות מאותה זכאות לדרכון אירופאי.
צאצאי ניצולי שואה אשר חיו באוסטריה בשנים שבנין 1933 – 1955, זכו לקבל בחודש ספטמבר 2019 בשורה על חידוש חוק השבות לניצולי שואה וצאצאיהם – ע"פ חוק זה, מי שיוכל להוכיח את הקשר לאותם הניצולים יוכל להגיש בקשה לקבלת אזרחות אוסטרית וליהנות מכל היתרונות של דרכון אירופאי.

קבלת הדרכון בהליך קצר ופשוט
קבלת אזרחות פורטוגלית לדוגמא (ולאחר מכן דרכון אירופאי) כרוכה בהליך אשר אורך כשנתיים (לעיתים קצת פחות מכך). הודות לשירותיהן של חברות מקצועיות, ביניהן למשל, חברת פספורט 16 שמגישה את הבקשות לאזרחות הכי מהיר מכל שאר החברות. תהליך זה לא דורש מצידכם, מגישי הבקשה, שום פעולות מורכבות! למעשה, כל מה שתצטרכו לעשות זה בדיקת זכאות לדרכון אירופאי ולארגן מספר אישורים ומסמכים פשוטים ופספורט 16 תבצע בעבורם את כל הפעולות הנדרשות, עד להשלמת התהליך וקבלת האזרחות.
אז אם גם אתם מעוניינים לבדוק את זכאותכם לדרכון אירופאי אתם מוזמנים למלא את הטופס ובתוך זמן קצר נחזור אליכם ונעדכן אתכם אם גם אתם זכאים לדרכון אירופאי.

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך


לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך