זכאות לדרכון פורטוגלי

זכאות לדרכון פורטוגלי

יכול להיות שגם אתם נמנים על יותר מ-2 מיליון הישראלים שהינם בעלי זכאות לדרכון פורטוגלי ואתם כלל אינכם מודעים לזה. יכול להיות שאולי אתם כן מודעים לאפשרות הזאת, אבל מתארים לעצמכם שבכדי לקבל דרכון פורטוגלי, אתם צריכים להראות מסמכים אשר מקשרים אתכם ישירות לגירוש ספרד או פורטוגל..
ובכן, אז ראשית כל חשוב שתדעו שאם אבותיכם מגיעים מאחת ממדינות צפון אפריקה, רוב הסיכויים שגם אתם בעלי זכאות לדרכון הפורטוגלי – ולא, אתם לא צריכים להחזיק ברשותכם מסמכים אשר שרדו משנת 1492 בכדי לקבל את הדרכון. מה שאתם כן צריכים, זה פשוט לעמוד במספר תנאים בסיסיים.

זכאות לדרכון פורטוגלי – התנאים

בכדי להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי יש לעמוד במספר תנאים:

  • על מגיש הבקשה להיות יהודי – קיימת האפשרות להוכיח את היהדות באמצעות תעודת נישואין של ההורים.
  • על מגיש הבקשה להיות מעל גיל 18 – בני 18 ומעלה יכולים להגיש בקשה עצמאית (גם במקרים בהם אף אחד מבני משפחתם לא מעוניין להגיש בקשה דומה).  
  • יש להציג תעודת יושר – על המבקש להציג תעודת יושר אשר מעידה כי אין לו עבר פלילי.
  • יש לצרף אישור מהקהילה היהודית בפורטוגל – באחד מהשלבים המקדימים של התהליך, יש להגיש בקשה ייעודית לקהילה היהודית בפורטוגל. תפקידה של הקהילה היהודית הוא לאשר כי המבקש הוא אכן צאצא של יהודים ממגורשי ספרד או פורטוגל.

 

זכאות לדרכון פורטוגלי

מעוניינים לבדוק זכאות לדרכון פורטוגלי?

אז זה אומנם נכון שקבלת אזרחות פורטוגלית כרוכה בהליך יחסית קצר ופשוט – בהשוואה לדרכון ספרדי לדוגמא. יחד עם זאת, חשוב לדעת שגם תהליך זה, מצריך הגשת מסמכים ייעודיים והתנהלות מול מספר לא מצומצם של גורמים. מהסיבות הללו, יותר ויותר אנשים מבינים שהדרך הקצרה והנוחה ביותר לבדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי ולמימושה, עוברת בחברה מקצועית אשר מתמחה בתחום, כמו פספורט 16.
מוזמנים למלא פרטים בטופס לבדיקת זכאות ובמידה ואתם זכאים, אנו נשמח ללוות אתכם ולמעשה לבצע עבורכם גם את שאר השלבים בדרך לקבלת האזרחות הפורטוגלית – כאשר, ברגע שתקבלו את האזרחות, תוכלו לגשת לשגרירות פורטוגל, להנפיק דרכון ולמעשה להתחיל וליהנות מכל היתרונות שדרכון אירופאי טומן בחובו..

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך


לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך