יוקר המחייה בפורטוגל

יוקר המחייה בפורטוגל

לפני שמתעמקים בנושא של יוקר המחייה בפורטוגל, חשוב להכיר נתון רלוונטי אחד: יוקר המחייה בפורטוגל נמוך בכ-55 אחוז מזה שבישראל.
כך, שאין זה פלא, שמאז תיקון חוק האזרחות הפורטוגלי ב-2015 (וכחלק מכך, האפשרות אשר ניתנה לישראלים רבים ליהנות מאזרחות פורטוגלית), יותר ויותר ישראלים, בוחרים להעתיק את חייהם מישראל לפורטוגל.
כאשר מדברים על יוקר המחייה בפורטוגל ועל העובדה שהחיים שם זולים משמעותית מישראל, מתכוונים לכל תחומי החיים: מסעדות, תרבות, רכישת מזון בסופר, נדל"ן ועוד..
כאמור, אם נוסיף לזה את העובדה שבעלי אזרחות פורטוגלית גם זכאים להטבות כלכליות כאלו ואחרות, אפשר להבין למה עוד ועוד ישראלים שוקלים הגירה למדינה.

נתונים ומחירים
חשוב לציין, שבדומה לכל מדינות העולם גם בפורטוגל, החיים בערים הגדולות יהיו יקרים יותר, בהשוואה לחיים בפרברים או בכפרים – מי שמעוניין לחיות חיים כפריים בפורטוגל, יגלה שהוא יכול לקנות חווה גדולה במחיר של דירה ממוצעת באחת מערי הפריפריה בישראל.
אבל גם אם נתמקד בחיים בליסבון, עיר הבירה התוססת של פורטוגל, נגלה שהחיים בה זולים משמעותית מהחיים בתל אביב.
בכדי לאפשר את קבלת התמונה המלאה על המחירים להלן קצת נתונים:

  • מסעדות – ארוחה במסעדת אוכל מהיר עולה כ-8 יורו. מחיר של ארוחה עסקית במסעדה ינוע בין 5 ל-12 יורו. קפה ומאפה יעלו כ-3 יורו.
  • נסיעות – נסיעה עירונית עולה כ-1.5 יורו אך יש כרטיסיות יומיות ושבועיות אשר בכוחן להפחית משמעותית את המחיר.
  • נדל"ן – דירה בליסבון, העיר הגדולה והיקרה בפורטוגל יכולה לעלות בין 130 אלף יורו לכ-350 אלף יורו (לדירה במרכז העיר) – מי שמעוניין לקנות דירה להשקעה יגלה שהתשואה יכולה להגיע לכ-6 עד 7 אחוז.

הבחירה הנכונה
אין כל ספק כי כל מי ששוקל הגירה לאחת ממדינות אירופה, עתיד לגלות שהבחירה בפורטוגל בהחלט יכולה לספק מענה על מלוא הציפיות שלו – סטודנטים בליסבון יכולים ליהנות מאיכות חיים בהחלט סבירה עם תקציב של בין 500 ל-600 יורו בלבד.
מעבר לנושא של יוקר המחייה בפורטוגל, מדובר במדינה יפה ותוססת, עם מזג אוויר נעים, אוכל טוב ואנשים חביבים..

הדרך ליהנות מכל יתרונות החיים בפורטוגל, עוברת בהוצאת אזרחות פורטוגלית. מוזמנים ליצור קשר עם חברת פספורט 16 ולעשות צעד ראשון בדרך למטרה.

יוקר המחייה בפורטוגל

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך