לימודים בפורטוגל

לימודים בפורטוגל

כל מי שמתעניין בנושא של לימודים בפורטוגל ישמח לגלות שמדובר ללא כל ספק ביעד אטרקטיבי למטרה.
מערכת החינוך במדינה נחשבת למתקדמת ויש ברחבי המדינה מספר לא מבוטל של אוניברסיטאות ציבוריות (15 במספר) ופרטיות ובתי ספר מקצועיים – כאשר מוסדות החינוך האקדמי המובילים במדינה ממוקמים בבירה ליסבון.
אבל, היתרון הגדול של לימודים בפורטוגל עבור הישראלים, טמון בזכאות של רבים מהם לקבלת אזרחות מקומית.
סטודנטים אשר אוחזים באזרחות פורטוגלית, נהנים מהאפשרות לשלם שכר לימוד נמוך במיוחד ובחלק מהמקרים, הם יכולים גם לקבל סבסוד מלא על הלימודים – לכן, מי ששוקל ללמוד במדינה, חשוב שיגיש תחילה בקשה לאזרחות פורטוגלית, על מנת ליהנות מכל אותן ההטבות.

היכן ללמוד בפורטוגל?
כאמור, ליסבון מהווה את היעד האטרקטיבי ביותר עבור סטודנטים – הן בגלל האוניברסיטאות הרבות בעיר והן בגלל העובדה שמדובר בעיר מודרנית ואטרקטיבית עבור אנשים צעירים.
בין האוניברסיטאות הבולטות בליסבון ניתן לציין את: the Lisbon MBA – אוניברסיטה המאפשרת לימודים לתואר ראשון ושני במגוון רחב של חוגים. AESE – בית ספר מוביל לתארים במנהל עסקים. ו-IADE מכללה מבוקשת לעיצוב.
חשוב לציין שליסבון היא לא העיר היחידה במדינה שיש בה מוסדות אקדמאיים, כאשר ניתן למצוא אוניברסיטאות גם בעיר העתיקה בראגה – בה ממוקמת אוניברסיטת minho המהווה בשנים האחרונות יעד אטרקטיבי עבור סטודנטים המבקשים ללמוד רפואה בחו"ל (לצד הרפואה, יש באוניברסיטה גם פקולטות נוספות).
כאמור, יש בפורטוגל עוד מספר אוניברסיטאות בערים נוספות במדינה, לכן, בטרם נרשמים למסגרת לימודים בפורטוגל, כדאי לבדוק את כל האפשרויות, הן על האוניברסיטאות והן על הערים בהן הן ממוקמות ובהתבסס על כל אותה המידה לקבל בסופו של דבר החלטה.

רמה גבוהה וחוויה מהנה
פורטוגל כוללת כאמור מגוון אוניברסיטאות, אשר חלקן נהנות ממוניטין גבוה במיוחד (אשר חלקן מציעות פקולטות אשר אינן קיימות בארץ).
העובדה הזאת, בשילוב הזכויות אותן ניתן לקבל במידה ומקבלים אזרחות פורטוגלית כמו גם, תנאי המחיה הנוחים והנעימים במדינה – מחיה זולה, מזג אוויר נעים ועוד מגוון רחב של יתרונות הטמונים באותם לימודים בפורטוגל, הופכים אותה ליעד אופטימאלי עבור כל סטודנט אשר מבקש ללמוד בחו"ל ככלל ובאירופה בפרט.

מתעניינים בלימודים בפורטוגל? הצעד הראשון בדרך לשם עובר בבדיקת זכאות לאזרחות פורטוגלית. צרו קשר עם פספורט 16 עוד היום ותוכלו לבדוק זכאות.

לימודים בפורטוגל

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך