מאכלים פורטוגלים

מאכלים פורטוגלים

המטבח המקומי של פורטוגל הוא מטבח מגוון אשר מושפע במידה רבה ממיקומה הגיאוגרפי של המדינה – המדינה היוותה במאה ה-15 כמעצמה ימית וכחלק מכך שלטה בחלקים מאפריקה, אסיה ואמריקה, מה שהשפיע במידה רבה על המטבח של המדינה.
חשוב לציין, שהמאכלים המקומיים אותם פוגשים באזורים מסוימים במדינה, לא בהכרח פוגשים בחלקים אחרים – מכיוון שכל חלק מתאפיין בגידולים הפרטניים שלו – כך לדוגמא, בדרום פורטוגל רבים מגדלים חזירי בר, כך שניתן לפגוש את בשר החזיר במגוון רחב של וראסיות.
מכיוון שפורטוגל שוכנת קרוב לחופי האוקיאנוס האטלנטי וזורמים בה גם לא מעט נהרות, המכנה המשותף מהבחינה הקולינארית לכל אזורי המדינה טמון בתפוצה הגדולה של מאכלי הים – דגים ופירות ים.

תבשילים פשוטים וטעימים
במטבח הפורטוגלי ניתן למצוא לא מעט תבשילים, אשר לא נחשבים למתוחכמים מדי, אך הינם משביעים, מנחמים וטעימים.
בין התבשילים הבולטים: תבשיל דגים אשר, אשר כולל מרכבים כמו: תפוחי אדמה, בצלים ותערובת של סוגים שונים של דגים. אם במאכלי ים עסקינן, תבשיל נוסף בו ניתן להיתקל לא מעט במטבח הפורטוגלי הוא סוג של פאייה אשר כולל אורז, מולים ונתחי ברווז.
גם תבשילי בשר נפוצים בפורטוגל ואחד מתבשיל הבקר הפופולאריים, טומן בחובו שילוב של חלקי פנים עם שעועית ומרכיבים נוספים.

בשר בפורטוגל
חובבי הנקניקים והנקניקיות, יגלו שגם בפורטוגל מעריכים מאוד את המאכלים הללו ובמטבח המקומי ניתן להיתקל לא מעט בנקניקי ונקניקיות חזיר.
בפורטוגל נהוג להשתמש בכל חלקי הבשר  – גם חלקים בחזיר, אשר יכולים להיראות לנו כפחות אטרקטיביים, מהווים עבורם כחומר גלם שימושי, אשר יכול להשתלב כמרכיב בנקניקים או כחלק  מתבשילים.

ומה לגבי קינוחים?
מכיוון ששום ארוחה לא שלמה בלי קינוח מתאים, תשמחו ודאי לגלות שבמטבח הפורטוגלי ניתן למצוא גם לא מעט סוגי קינוחים.
בין הקינוחים הבולטים: עוגיות מרציפן, רולדת תפוזים וסוג של עוגה ספוגית המזכירה מאוד סברינה – העוגה יכולה להיות מוגשת בוורסיות שונות.
כמובן, שלא משנה מה בחרתם לאכול בפורטוגל, חשוב שלא תשכחו את היין הנפלא אשר כל כך מזוהה עם המדינה ויכול להשתלב בצורה הרמונית עם כל סוג של ארוחה.

כידוע, בעקבות שינוי חוק האזרחות הפורטוגלי, ישראלים רבים זכאים לאזרחות פורטוגלית. רוצים לבדוק אם גם אתם נמנים על אותם הישראלים? צרו קשר עם חברת פספורט 16 ותוך זמן קצר תקבלו תשובה.

מאכלים פורטוגלים

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך