מיסים בפורטוגל

מיסים בפורטוגל

שיעורי המס בפורטוגל דומים במידה רבה לאלו של ישראל. יחד עם זאת, פורטוגל מציעה הטבות מס שונות ואטרקטיביות למהגרים, אשר תקפות למשך 10 שנים.
כך שאם אתם שוקלים להגר למדינה ומבקשים לדעת מהי הדרך בה תוכלו לשלם את המיסים המינימאליים, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע לצורך המטרה.

מיסים סטנדרטיים בפורטוגל
כאשר מדובר במיסים עבור הכנסות מעבודה או מעסק, שיעור המס השולי יכול לנוע בין 14.5 אחוז לבין 48 אחוז – בהתאם לגובה ההכנסה.
גובה המס עבור הכנסות מהשקעות ומנדל"ן עומד בפורטוגל על 28 אחוז.
תושבי פורטוגל אשר מעוניינים למכור נכסי נדל"ן יידרשו לשלם מס רק עבור 50 אחוז מהרווח.
תושבי פורטוגל אשר מעוניינים למכור מניות יחוייבו במס בגובה של 28 אחוז.

הטבות מס למהגרים
אם אתם שוקלים להוציא אזרחות פורטוגלית ולבצע הגירה לפורטוגל, חשוב שתהיו מודעים להטבות המס להן תהיו זכאים במדינה – הטבות אשר יינתנו לתקופה של 10 שנים:
הטבת מס הכנסה: גובה מס ההכנסה אשר ייגבה יהיה 20 אחוז וזאת ללא תלות בגובה ההכנסה. בכדי ליהנות מהטבה זו, עליכם לעסוק במקצועות הבאים: הנדסה, הייטק, רפואה, עיצוב, השקעות, מהנדסים ומקצועות נוספים – כדאי לבדוק את הנושא הזה, מכיוון שמדובר בהטבה אשר יכולה לחסוך סכומי כסף גבוהים.  
מס על רווחי הון – אם מדובר בהכנסות אשר מקורן מחוץ לפורטוגל, הן יזכו בפטור – אלו יכולות להיות הכנסות בעקבות דיבידנדים בעלות על חברה במדינה אחרת, שכירות דירה ועוד..

תשלום לביטוח לאומי
שכירים בפורטוגל אמורים לשלם כ-34.75 אחוז מהמשכורת שלהם לביטוח לאומי – כאשר העובד אמור להקצות 11 אחוז ממשכורתו למטרה והמעביד ישלם את השאר.
מהגרים מישראל, אמורים לשים לב שאין אמנת ביטוח לאומי בין ישראל לפורטוגל – כך שלעיתים יהיה צורך לשלם ביטוח לאומי ל-2 המדינות במקביל.

דיווח לרשויות המיסים
יש להגיש דוחות מיסים לרשויות המיסים הפורטוגליות כל שנה קלנדרית – כאשר דוח על שנה מסוימת אמור להיות מוגש לכל המאוחר עד לחודש מאי של השנה העוקבת.
עיכובים בהגשת הדוחות, או מתן דיווחים כוזבים עלולים לגרור קנסות גבוהים.

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך