מי זכאי לדרכון פורטוגלי?

מי זכאי לדרכון פורטוגלי?

אם גם אתם תוהים "מי זכאי לדרכון פורטוגלי?" אז התשובה לכך היא כל יהודי שהינו נצר למשפחה של מגורשי פורטוגל וספרד. זה אומר שאם מקורה של משפחתכם הוא ממדינות כמו: אלג'יר, מרוקו, מצרים, טוניס, סוריה, לבנון, לוב, בולגריה, אלבניה ומדינות נוספות.. (בצפון אפריקה בעיקר, אך גם ביבשות אחרות), מרבית הסיכויים שגם אתם זכאים.
כמובן, שבכדי לאמת את הזכאות, יש לבצע תחילה בדיקה מקדימה אשר מטרתה לוודא את הזכאות.

 

איך הכול התחיל?
בחודש אפריל 2015 ממשלת פורטוגל אישרה תיקון חוקה, תיקון זה מיתיר ליהודים לקבל אזרחות פורטוגלית, כאשר התנאי היחיד לקבלת האזרחות היא הצורך להוכיח שהם צאצאי הקהילה היהודית בפורטוגל.
אז זה אומנם נכון, כי גירוש יהודי פורטוגל פחות מדובר מגירוש ספרד, אבל, חשוב לדעת כי בעת גירוש ספרד, חלק גדול מהיהודים שגורשו היגרו לפורטוגל השכנה.
בשלבים הראשונים שלאחר הגירוש, פורטוגל קיבלה את היהודים המגורשים, אך מהר מאוד היא שינתה את עמדתה והחלה לכפות על היהודים את הנצרות, עד למצב שרוב היהודים היגרו למדינות כמו טוניס, מרוקו ומדינות נוספות – כאן חשוב להדגיש שלא כל מגורשי פורטוגל היגרו למדינות צפון אפריקה והיו כאלו שהיגרו גם למדינות אשר שוכנות ביבשות אחרות כמו: יוון, הולנד ולמדינות שונות בדרום אמריקה – כך שגם אם המוצא שלכם ממדינות אלו, מאוד יכול להיות שתגלו שאתם זכאים לדרכון הפורטוגלי.

מי זכאי לדרכון פורטוגלי?

רוצים לבדוק אם גם אתם זכאים לדרכון פורטוגלי?
אז בכדי לבדוק אם התשובה לשאלה "מי זכאי לדרכון פורטוגלי" כוללת גם אתכם, כל מה שאתם צריכים לעשות זה למלא את הטופס בתחתית וזה הכול.
אנחנו נבצע עבורכם את הבדיקות הנדרשות ובתוך זמן קצר נחזור אליכם עם תשובה לגבי הזכאות שלכם לדרכון פורטוגלי.
כן, הבנתם נכון! אתם לא צריכים להתחיל בהליכי בירוקרטיה מורכבים ולמעשה, אתם אפילו לא חייבים לקום מהספה – אנחנו נעשה את הכול בעבורכם ואתם רק צריכים להמתין לקבלת תשובה.
במקרה של זכאות, נשמח לייעץ וללוות אתכם לאורך כל השלבים הבאים עד לשלב  הסופו של קבלת האזרחות וכמובן, גם הדרכון.

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך


לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך