משכנתא בפורטוגל

משכנתא בפורטוגל

אחד היתרונות הטמונים באזרחות פורטוגלית נוגעים לאפשרות לרכוש דירה או נכס נדל"ן במדינה בתנאים טובים ועם אפשרות לקחת משכנתא בפורטוגל – כאן חשוב לציין, שגם זרים יכולים לקחת הלוואת משכנתא מהבנקים הפורטוגלים, רק שהתנאים יכולים להיות שונים.
מבחינת תנאי הלוואת המשכנתא, חשוב לציין שתנאי ההלוואה הם עד 30 שנה לזרים ועד 50 שנה למקומיים.
בכדי לקבל את המשכנתא, יש צורך בהון עצמי מינימאלי של 20 אחוז מעלות הנכס – כאמור, דבר זה יכול להשתנות בין הבנקים ובהתאם ללקוחות.

הקריטריונים לקבלת הלוואת משכנתא 

על מנת לקבל משכנתא בפורטוגל יש כמובן צורך לעמוד בתנאים מסוימים: ראשית כל, השאלה אם כן או לא תקבלו הלוואה תהיה תלויה במצב הכלכלי של מבקשי ההלוואה, כאשר יושם דגש על פרמטרים כמו: גובה ההכנסה ממשכורות, השקעות, פנסיה, השקעה משכירות וכיוצא בזה.
פרמטר נוסף עליו יושם דגש בשאלה אם לתת הלוואת משכנתא, נוגע כאמור לשווי הנכס – ההלוואה הניתנת תהיה בגובה של בין 60 ל-80 אחוז מערך הדירה.

מה צריך להביא כדי לקבל משכנתא?

בכדי לקבל משכנתא בפורטוגל יש להציג מספר מסמכים ובין היתר: העתק של דרכון, הוכחת כתובת, דוח אשראי, דוחות של מצב הבנק,  תלושי שכר אחרונים והחזר מס אישי אחרון – לעיתים, יהיה צורך להציג גם מסמכים נוספים.
חשוב לציין, שגם בפורטוגל ביטוח דירה יהווה כתנאי חובה לצורך קבלת הלוואת המשכנתא ובחלק מהמקרים הבנקים יחייבו את הלווים גם לביטוח חיים.

תנאים מיוחדים
חשוב לציין שיש אפשרות לרכוש בתים מסוימים בפורטוגל עם תנאי משכנתא בגובה של 80 עד 90 אחוז משווי הדירה – מדובר במקרים מיוחדים ולכן, כדאי לבדוק את הנושא הזה בטרם מקבלים החלטה לגבי הרכישה.

כאמור, אם אתם מעוניינים לרכוש נכס נדל"ן בפורטוגל, ההמלצה תהיה לתכנן תחילה את כל הנושא של הלוואת המשכנתא. קיימת אפשרות לבצע את התכנון באופן עצמאי או להסתייע באנשי מקצוע אשר מכירים לעומק את הבנקים ואת הלוואות המשכנתא בפורטוגל וכחלק מכך, בכוחם להעניק ייעוץ פרטני ומקיף לגבי אותה ההלוואה והתנאים המומלצים לה ובשביל זה אנחנו כאן למענכם.

מתעניינים בהשקעות נדל"ן בפורטוגל? לחצו כאן לרשימת הנכסים הזמינים שלנו 

משכנתא בפורטוגל

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך