סטארט אפ בפורטוגל

סטארט אפ בפורטוגל – ליסבון

פורטוגל היא מדינה אשר נמצאת במגמת צמיחה בקצב גבוה, הצמיחה החלה בשנת 2000 והמגמה ממשיכה עד עצם היום הזה.
הודות לצמיחה, גם העניין במדינה מצד משקיעים זרים נמצא במגמת עלייה והממשלה מצידה נוקטת בפעולות על מנת למשוך עוד ועוד משקיעים ולפתח בליסבון הבירה, מרכז הייטק גדול ומצליח, אשר יתחרה במרכזים המצויים בערים גדולות אחרות באירופה כמו פריז, ברצלונה וברלין.
מי שמחפש אחר סימוכין על הצמיחה בפורטוגל, ישמח לגלות לא מעט דוחות אשר תומכים בעניין, אחד מהם הוא דו"ח של האיחוד האירופי משנת 2018, על פיו ליסבון ניצבת באותה השורה עם ערים כמו ברלין, קופנהגן ופריז המהוות כמרכזי סטארט – אפים באירופה.
נתונים אחרים מצביעים על כך שמשנת 2014 הסטארט – אפים בעיר ליסבון הצליחו לגייס השקעות בסכום כולל של יותר מ-200 מיליון אירו.

עובדות בעלות השפעה
יש לא מעט עובדות ונתונים אשר מצביעים על הסיבות בגינן פורטוגל ככלל וליסבון בפרט, הפכו לכל כך מבוקשות מצד משקיעים ויזמים מכל העולם ובין היתר:

  • עלויות העבודה והמחייה בתחום ה-IT בפורטוגל הינן נמוכות בהשוואה לאלו המוצעות בערים אחרות.
  • ממשלת פורטוגל הוציאה לפועל בשנים האחרונות לא מעט יוזמות במטרה למשוך יזמים וכישרונות לפורטוגל כמו: הצעה של תמריצי מס ועוד.. בשנת 2016 הממשלה אף השיקה אסטרטגיה לאומית אשר כוונה באופן פרטני עבור יזמי סטארט – אפ, מטרת התוכנית למשוך משקיעים מקומיים וזרים, לתמוך באקו-סיסטם במדינה ולהאיץ את קצב הצמיחה של הסטארטאפים במדינה – התוכנית הוכתרה כסיפור הצלחה.
  • משאביה של המדינה, אשר כוללים מזג אוויר נוח, מיקום גיאוגרפי אסטרטגי, העובדה שהמדינה נחשבת לאחת מהבטוחות בעולם, תשתיות מערביות מתקדמות ועוד..

ומה לגבי העתיד?
על פי התחזיות מגמת הצמיחה בעולם הסטארט אפ רק תלך ותגדל, אם כרגע פורטוגל מדורגת חמישית באירופה בתחום זה, סיכוי גבוה שבשנים הקרובות נזכה לראות אותה מתקדמת בטבלה לעבר מקומות גבוהים יותר.
חשוב לציין, שאפילו מגפת הקורונה אשר פגעה בכל העולם, לא הצליחה לשנות את האסטרטגיה של ממשלת פורטוגל ואת השאיפה והרצון שלה להמשיך במגמת הצמיחה.

בעלי אזרחות פורטוגלית נהנים ממגוון רחב של הטבות בפתיחת עסקים בפורטוגל. צרו קשר עם חברת פספורט 16 עוד היום ובדקו זכאות לאזרחות.

סטארט אפ בפורטוגל

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך