פורטוגזית

פורטוגזית על רגל אחת

לא רבים יודעים זאת, אבל בעולם ישנם קרוב ל-250 מיליון אנשים שהינם דוברי פורטוגזית (מה שלמעשה הופך את הפורטוגזית לשפה השישית המדוברת בעולם).
רוב דוברי השפה חיים בברזיל, אך רבים מהם מתגוררים בפורטוגל ובאיים הפורטוגלים – שם הפורטוגזית מהווה כשפה הרשמית – ניתן למצוא דוברי פורטוגזית במדינות נוספות כמו: גינאה , מוזמביק, אנגולה ומדינות נוספות שהינן מושבות העבר של פורטוגל.
מי שיחפש מידע על ההיסטוריה של השפה הפורטוגזית (אשר מכונה גם פורטוגלית), עתיד לגלות שמקור השפה הוא בחצי האי האיברי, במאה השלישית לספירה – השפה דוברה על ידי חיילים ומתיישבים רומאים אשר הגיעו לחצי האי.
במאה ה-16 השפה החלה להתפשט לאזורים רבים נוספים ובין היתר לאזור דרום אמריקה, אפריקה ואסיה.

ההבדלים בין הפורטוגזית של פורטוגל לזאת של ברזיל

מי שיעמיק ברזי השפה הפורטוגזית, עתיד לגלות שקיימים הבדלים בין הפורטוגזית המדוברת בפורטוגל לזאת המדוברת בברזיל – למעשה, נהוג לחלק אותה ל-2 ניבים – פורטוגזית אירופאית ופורטוגזית ברזילאית.

פורטוגזית

ההבדלים בין שני הניבים באים לידי ביטוי בפרמטרים כמו: תחביר, הגיה ובאוצר המילים. הגורמים להבדלים אלו, נעוצים בריחוק הגיאוגרפי וההשפעות השונות המהוות חלק מאותו הריחוק – לדוגמא, הפורטוגזית האירופאית, ספגה ברבות השנים השפעה משפות כמו צרפתית ואילו הפורטוגזית הברזילאית שמרה בצורה עקבית יותר על מקוריותה (במאה ה-18 הגיע המלך דון ג'ואנו לברזיל וניסה לבצע צמצום של פערי השפה בין זאת אשר דוברה בברזיל לזאת של פורטוגל, אך ההבדלים בכל זאת נותרו והם מורגשים גם בימנו אנו).

רוצים ללמוד פורטוגזית?

אז נכון שכיום, בעידן האינטרנט ניתן ללמוד פורטוגזית דרך אפליקציות ובאמצעות קורסים און ליין. אבל, כולם ודאי מסכימים שאין דרך רומנטית וקסומה יותר ללמוד פורטוגזית מאשר במדינה בה פורטוגזית מהווה את השפה הרשמית  – וכמובן, שפורטוגל תהווה כאופציה הטובה ביותר עבור המטרה.
כך יוצא שהוצאת דרכון פורטוגלי תפתח לכם את הצוהר להגיע ולחיות בפורטוגל לתקופה זמן מסוימת, להכיר את המדינה, את התרבות ואת האנשים, וללמוד את השפה בצורה הכי חווייתית ומהנה האפשרית.

למידע נוסף על הליך הוצאת דרכון פורטוגלי, מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לתת לכם פרטים.  

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך


לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך