פנאי בפורטוגל

פנאי בפורטוגל

אם אתם שוקלים הגירה לפורטוגל, להלן מספר דברים שחשוב שתדעו על החיים בפורטוגל בנוגע לתחומים בולטים כגון: חינוך, פוליטיקה, ביטחון ובריאות.

חינוך בפורטוגל
לא סתם פורטוגל מהווה כיעד אטרקטיבי עבור סטודנטים רבים מרחבי העולם. בפורטוגל יש מספר לא מבוטל של אוניברסיטאות ציבוריות ופרטיות ובתי ספר מקצועיים, אשר שמם הטוב התפרסם בכל רחבי העולם.
אבל, החינוך לא מתחיל כידוע מלימודים גבוהים, אלא מהגנים ומבתי הספר היסודיים.
אז כל מי שמתעניין בחינוך עבור ילדים צעירים, עתיד לגלות שבתי הספר בפורטוגל מתחלקים לשני סוגים: ציבוריים ופרטיים.
בבתי הספר הפרטיים ניתן ליהנות מכיתות קטנות, מיום לימודים אשר יכול להימשך גם עד השעה 18 בערב, משיעורי תגבור וממקצועות מעניינים כמו: אקולוגיה, קיימות, פעילות התנדבותית, שיעורים על יחסים בין אישיים, שפות ועוד..

פוליטיקה בפורטוגל
החל משנת 1976 ועד לימנו אנו, פורטוגל מהווה כרפובליקה דמוקרטית. לפורטוגל אין דת רשמית ונשיא המדינה, אשר תפקידו ייצוגי בלבד, נבחר אחת ל-5 שנים. בפרלמנט הפורטוגלי (שהינו פרלמנט יחיד), פועלות 2 מפלגות מרכזיות: המפלגה הסוציאל – דמוקרטית והמפלגה הסוציאליסטית.

בריאות בפורטוגל
בפורטוגל ישנן 2 מערכות בריאות מרכזיות: מערכת הבריאות הציבורית ומערכת הציבור הפרטית. בכדי ליהנות מזכאות לכל השירותים של מערכת הבריאות הציבורית יש לשלם דמי ביטוח לאומי חודשיים במדינה ועל ידי כך ליהנות מטיפולים רפואיים בחינם או מטיפולים שהינם מסובסדים באופן חלקי ודורשים רק השתתפות עצמית נמוכה.
משירותי מערכת הבריאות הפרטית ניתן ליהנות על ידי רכישה של פוליסת ביטוח פרטית. מערכת הבריאות הפרטית כוללת שירותי רופאים, בתי חולים ואפשרות לרכישת תרופות – כאשר את חלקן ניתן לרכוש ללא מרשם רופא.

ביטחון בפורטוגל
לפורטוגל יש צבא המורכב מחיל רגלים, חיל אוויר וחיל ים, אך הוא מדורג רק במקום 67 בעולם – והסיבה לכך טמונה בעצם השיוך של פורטוגל לאיחוד האירופי והידיעה שבמידת הצורך היא תוכל להסתייע במדינות אחרות באיחוד.
המשטרה בפורטוגל מחולקת ל-5 חלקים, כאשר לכל חלק יש את התפקיד שלו כמו: תנועה, טיפול בפשע וכיוצא בזה.. המשטרה מקבלת תפקיד חשוב בפורטוגל והיא עושה את עבודתה נאמנה בכל מה שקשור לאכיפת הסדר וצמצום הפשיעה.

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך