פתיחת עסק בפורטוגל

פתיחת עסק בפורטוגל

רוב העסקים בפורטוגל ובעיקר בליסבון הבירה, הם עסקים קטנים ועצמאיים – מה שפותח צוהר לעוד עסקים במגוון רחב של ענפים, להצטרף לאלו הקיימים ולאפשר לבעליהם ליהנות מפוטנציאל לרווחים גבוהים.
באופן עקרוני, כולם יכולים לפתוח בהליך של פתיחת עסק בפורטוגל וזה כולל את אותן חברות זרות אשר רשומות בפורטוגל – יחד עם זאת, בכדי לצלוח הליך של פתיחת עסק בפורטוגל יש להקפיד על ביצוע של מספר שלבים מסודרים ובין היתר:

בדיקת האפשרויות ונקיטה בצעדים הראשוניים
יש לבדוק תחילה כי אתם אכן עומדים בדרישות החוק הפורטוגלי לפתיחת עסק עצמאי. יש לקחת בחשבון שעליכם לבצע פעולות כמו: הוצאת דרכון פורטוגלי ובשלב הבא, יש צורך להנפיק  כרטיס תושב – מדובר בפעולות הראשונות והמרכזיות בהן יש לנקוט בדרך לפתיחת העסק.

תוכנית עסקית
כחלק מהליך פתיחת עסק בפורטוגל, נדרש להכין תוכנית עסקית מסודרת ומקצועית, אותה יש להציג במשרד ההגירה – במקרים רבים, שלב זה יצריך קבלת סיוע מקצועי מאדם אשר יודע איך התוכנית העסקית אמורה להיראות ואלו פרטים היא אמורה לכלול בתוכה. בין הפרטים שחשוב לציין באותה התוכנית: שם העסק, כתובת אופציונאלית להקמה ועוד..

רישום העסק
בשלב הבא, יש לרשום את העסק – חשוב לציין כי קיימת אפשרות לעשות זאת דרך רשת האינטרנט – הרישום מתבצע מול המכון לרישומים ונוטריונים. לאחר הרישום של העסק, אתם עתידים לקבל את כרטיס החברה.

תשלומי האגרה
בעת פתיחת עסק בפורטוגל יש לשלם אגרה עבור רישום בית העסק (גובה האגרה הוא כ-360 יורו). בשלב הבא, יש לפתוח חשבון בנק עסקי בפורטוגל ולהפקיד את ההון הראשוני.

כאמור, בעקבות שינוי חוק האזרחות הפורטוגליים וכחלק מהעובדה שישראלים רבים זכאים להוצאת דרכון פורטוגלי, גם הביקוש בקרב ישראליים לפתיחת עסקים בפורטוגל נמצא במגמת עלייה – ופורטוגל מצידה מעודדת את היוזמות הללו.
הליך קבלת האישור להקמת עסק בפורטוגל, אומנם מתבסס על מספר שלבים, אך בסך הכול מדובר בהליך שהינו קצר יחסית, אשר יכול להסתכם בפרק זמן של כשבועיים.
כאמור, מי שלא בקיא בתחום, חשוב שיסתייע בשירותיו של עורך דין מקומי אשר מכיר לעומק את הנושא ובדיוק כאן פספורט 16 נכנסת לתמונה.

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך