צמיחה עסקית בפורטוגל

צמיחה עסקית בפורטוגל

יש לא מעט סיבות בגינן ישראלים רבים מוצאים את פורטוגל כיעד אופטימאלי להקמת עסק ובין היתר:

  • שינוי חוק האזרחות בעקבותיו ישראלים רבים זכאים לקבלת אזרחות פורטוגלית.
  • היחסים הדיפלומטיים הטובים בין ישראל לפורטוגל.
  • בשנים האחרונות, פורטוגל נמצאת במגמת צמיחה בכל מה שקשור לסטארט אפים.
  • העובדה שממשלת פורטוגל פועלת על מנת למשוך יזמים ומשקיעים למדינה – לצורך כך הממשלה מעניקה הטבות כמו הטבות מס, ויזת זהב ועוד.
  • פורטוגל מהווה יעד נוח למחיה – מזג האוויר נעים, יוקר מחיה נמוך והתושבים חביבים ואדיבים.

אבל רגע לפני שממהרים לעשות את הצעד הראשון בדרך להקמת עסק בפורטוגל, חשוב להיות מודעים לעובדות כגון: שיעורי המס על הכנסות בפורטוגל דומים מאוד לאלו הנהוגים בישראל.
שכר הממוצע כמו גם שכר המינימום נמוך משמעותית מזה בישראל (יחד עם זה, כאמור, יוקר המחיה בפורטוגל נמוך משמעותית מזה של ישראל).
לצד זאת, בעלי דרכון פורטוגלי לדוגמא, יכולים ליהנות ממגוון הטבות אשר תקפות למשך 10 שנים.
לכן, קיימת חשיבות גבוהה לערוך את כל הבירורים לגבי הבירוקרטיות, הפעולות והצעדים בהם יש לנקוט בכדי שפתיחת העסק אכן תהיה משתלמת.  

הליך הקמת עסק בפורטוגל
הליך הקמת עסק בפורטוגל הינו פשוט יחסית ולמעשה, ניתן להשלים את התהליך בתוך כשבועיים (תושבי פורטוגל אף יכולים לעשות זאת בפחות זמן).
התהליך של פתיחת עסק בפורטוגל מצריך בין היתר: הרשמה ברשויות המס – בהליך זה אמורים לקבל מספר זהות ייעודי, אשר באמצעותו ניתן לבצע את כל שאר הפעולות הנדרשות לצורך הקמת העסק. בשלב הבא, יש להמתין לאישור העסק ובזמן הזה להוציא כרטיס תושב – כאן חשוב לציין שאת כל הפעולות הללו ניתן לבצע גם דרך רשת האינטרנט.

אז האם משתלם להקים עסק בפורטוגל?
התשובה לשאלה זאת היא כמובן כן! אבל, יחד עם זאת, קיימת חשיבות גבוהה לבצע עבודת מחקר תחילה ולקבל החלטות מושכלות לגבי סוג העסק, סדר גודל העסק (רוב העסקים בפורטוגל הם קטנים או בינוניים), מיקום העסק וכמובן, הפעולות שחשוב לעשות בכדי ליהנות מכל ההטבות.
בכל מקרה, לפני שמתחילים בהליך פתיחת העסק ההמלצה היא להיוועץ עם גורם מקצועי מנוסה, אשר בכוחו לסייע ולתת הכוונה בנושא.

רוצים לבדוק אם אתם זכאים לאזרחות פורטוגלית וכחלק מכך, גם להטבות של פתיחת העסק? צרו קשר עם חברת פספורט 16 ותוכלו לקבל תשובות.

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך