קורונה בפורטוגל

קורונה בפורטוגל

מגפת הקורונה פגעה בכל העולם וגם פורטוגל לא נותרה מחוץ למערכה – בדומה לשאר מדינות העולם גם היא לא הייתה מוכנה למגפה, אך בניגוד למדינות רבות אחרות, ממשלת פורטוגל נקטה בצעדים מהירים במטרה להקטין את ההדבקה.
מבחינת נתונים: נכון לתחילת חודש דצמבר, 2020, המדינה אשר מונה קצת יותר מ-10 מיליון תושבים, דווחה על 304,000 מקרים, על 4645 מקרי פטירה ועל 223,000 מחלימים.

הקורונה בפורטוגל – נתונים ותאריכים
המקרה הראשון של הדבקה בקורונה בשטח המדינה, עליו דווח בפורטוגל היה ב-02.03.20.
ב-13 במרץ פורטוגל הודעה על סגירת כל בתי הספר והאוניברסיטאות במדינה עד ל-09.04 ויומיים אח"כ נאסרו התכנסויות של למעלה מ-100 אנשים.  
ב-20 במרץ, הודיעה הממשלה על הגבלת התנועה במדינה וסגירת כל העסקים מלבד החיוניים.
בעקבות הפעולות הללו, בסוף אפריל התחלואה ירדה והממשלה הציגה תוכנית מסודרת והדרגתית ליציאה מהסגר.
ב-9 בספטמבר בעקבות עלייה חוזרת בתחלואה, החלו מגבלות כמו: הגבלת התקהלות עד ל-10 אנשים ועוד..
ב-4.11 בעקבות עלייה נוספת בתחלואה, הממשלה הודיעה על סגר חלקי ברוב האזורים במדינה – במסגרת הסגר חל איסור על האזרחים לצאת מהבית שלא לצורך צרכים חיוניים: קניות בסופר, עבודה ולימודים. הממשלה אף ביקשה מהחברות במדינה לעבור למתכונת של עבודה מהבית.

סיכום התקופה
אומנם נכון לכתיבת מילים אלו הקורונה עדיין איתנו, אבל אם ניתן לסכם עד כה את ההתנהלות של פורטוגל בקורונה, הרי שמדובר בהתנהלות אשר דומה במידה רבה לזאת של ישראל.
מכיוון שממשלת פורטוגל מיהרה לפעול ולנקוט בצעדים, פורטוגל, בניגוד לשכנתה הצמודה ספרד, עברה את הווירוס בצורה יותר טובה – זאת לפחות, לפי המספרים והנתונים.
חשוב לציין שמעבר לפעולות בהן נקטה הממשלה, גם לאוכלוסייה הפורטוגלית תרמה למצבה הטוב יחסית של המדינה – הפורטוגלים נחשבים לממושמעים ולכן, רובם הקפידו ליישם את הנחיות הממשלה – מה שגרם כאמור, לבלימת התחלואה.
חשוב לציין, שמבחינת המבט לעתיד, רוב התחזיות מעידות על כך שהסיכויים של פורטוגל להתגבר על הנזקים אותם ספגה כתוצאה מהמגפה הינם גבוהים, כך שמי שמתעניין בהשקעה במדינה, בהחלט יכול לעשות זאת, רק כמובן, להקפיד ולתכנן את צעדיו בצורה נכונה.

מוזמנים לעשות כבר היום את הצעד הראשון בדרך לאזרחות פורטוגלית וליצור קשר עם חברת פספורט 16.  

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך