שאלות ותשובות

אנו פועלים בהתאם לחוק הפורטוגלי ובוודאי שאיננו יכולים למסור התחייבות כזו או אחרת להענקת האזרחות.אנחנו יכולים להתחייב כי אנו מגישים עבורכם בקשה רצינית, מקצועית, עם כל התיעוד והמסמכים הדרושים, בצירוף חוות דעת ובעזרת עורכי דין  מומחים בתחום התאזרחות בפורטוגל עצמה, ועושים את כל הדרוש כדי שתתקבל האזרחות.

 אנו עושים את הסינון הראשוני – גם בבדיקת הזכאות הטלפונית וכמובן בעת הגשת הבקשה לאישור הקהילה היהודית. יש בידינו ניסיון רב בהגשות ועומדים על אחוז נמוך מאד (כמעט אפסי) של דחיות.חשוב מאד להדגיש – במידה ולא אושרת – לא שילמת!

כל ילד אשר יוולד לאחר שהתקבלה האזרחות (שימו לב – לאחר שהתקבלה! לא לאחר שרק הוגשה הבקשה) יקבל אזרחות פורטוגלית ויהיה אזרח פורטוגלי מיום לידתו.

ילדים אשר כבר נולדו לפני שניתנה האזרחות או אפילו כאלו שייוולדו במהלך התהליך – לא יקבלו אזרחות פורטוגלית אוטומטית אך בהחלט הדבר יסייע להם להגיש בקשה בעצמם מכוח זאת שלאביהם או לאמם יש אזרחות של מדינת פורטוגל.

לא באופן אוטומטי ולא על סמך החוק המעניק אזרחות למגורשי ספרד ופורטוגל. יחד עם זאת ניתן להגיש בקשה לאחר שבן הזוג קיבל את האזרחות המיוחלת וזאת על בסיס תנאים אחרים בחוק הפורטוגלי המעניקים אזרחות לבן זוג של אזרח המדינה.

בפברואר 2015 בפורטוגל יצא חוק תיקון האזרחות לאחר הכרה בעוול שנגרם ליהודים שגורשו במאה ה-15.כעת יכולים יהודים המוכיחים כי מוצאם "ספרדי" וכי יש להם קשר למגורשי ספרד ופורטוגל, לקבל אזרחות מהמדינה על פי חוק.

קבלת אישור עקרוני מהקהילה היהודית- בדרך כלל עד 10 ימים מרגע ההגשה.
קבלת תעודת הלידה – הצפי היום, בין 18-24 חודשים מרגע ההגשה לממשלה, תלוי בעיקר במספר הבקשות בממשלה. 

  1. אפשרות מגורים ועבודה בכל מדינות האיחוד.
  2. זכאות לתנאים סוציאליים המוענקים במדינות האיחוד.
  3. האזרחות הפורטוגלית הינה אזרחות אירופאית המאפשרת קבלת ויזה אוטומטית לארה"ב/קנדה/אוסטרליה.
  4. אזרחים פורטוגליים נהנים מהאפשרות ללמוד חינם במבחר מוסדות לימוד באירופה ולהנחה משמעותית בשכר הלימוד באוניברסיטאות לימוד בעולם.
  5. הטבות מס ויתרונות ברכישת עסקים ונדל"ן.
  6. כניסה למדינות שאינן ניתנות לכניסה עם הדרכון הישראלי כגון: דובאי,קאטר,אינדונזיה ועוד ארצות ערב.

 

לשמחתנו נראה שאין 😊

חברתנו מעניקה ליווי אישי של מנהל תיק לקוח מהרגע הראשון, אשר עוזר באיסוף המסמכים, מתן הסברים ובהמשך שיקוף סטטוס הבקשה. הלקוח מקבל את הנייד ואת המייל של מנהל תיק הלקוח שלו, והם נשארים בקשר רציף לאורך כל התהליך. לאחר הגשת התיק לממשלת פורטוגל (קונסרבטוריה) מתקבל מספר מעקב און ליין – בעזרת מספר המעקב תוכלו לבדוק בכל עת מה סטאטוס הבקשה ובאיזה שלב הבקשה נמצאת.

בהליך הפורטוגלי אין צורך בידיעת השפה כלל.

אין צורך בהגעה פיזית לפורטוגל.
ניתן להנפיק את הדרכון לאחר קבלת תעודת הלידה הפורטוגלית בכל שגרירות פורטוגל בארץ ובעולם.

החוק הפורטוגלי אומר כי לאדם שקיימת עבירה פלילית שעונשה בפורטוגל הוא מעל שלוש שנות מאסר ומעלה,  לא תוכל להינתן אזרחות. הפתרון הוא הזמנת תעודת יושר ואיסוף התעודה משגרירות פורטוגל. עורכי הדין של החברה בוחנים את הרישומים הפליליים ומעדכנים את הלקוח בטיפול בתיק.

יהיה עליו להנפיק דרכון או לחדש תוקף ולאחר מכן יוכל להתחיל תהליך.

ברוב המדינות אין הגבלה לכמות אזרחויות. צריך לבדוק באופן ספציפי מול החוק של אותה מדינה שהלקוח אזרח בה שלא קיימת הגבלה על אזרחות נוספת.

משקיע שברשותו דרכון אירופאי יכול ליהנות מהכנסה פאסיבית באמצעות השקעות בנדל”ן ברחבי אירופה, בתנאים המוענקים לאזרחי אותה מדינה ותוך קבלת הקלות במימון מבנקים אירופאיים.

גם ארצות הברית נפתחת בפניכם, ואחרות. עם דרכון אירופאי, תוכלו להיכנס לארצות הברית ללא צורך בויזה! לא עוד לחכות שעות בקונסוליה האמריקאית, לא עוד הכנה של חודשים מראש כדי להבטיח שיש בידיכם אשרת כניסה. בא לכם על ניו יורק? ארזו מזוודה, עלו על המטוס ובילוי נעים. וזה לא נגמר בזה, הדרכון האירופאי גם יאפשר לכם כניסה למדינות שאליהן אסורה הכניסה לישראלים, כמו אינדונזיה,קאטר ודובאי  למשל.

אם לא נמצאתם זכאים על ידי הקהילה היהודית בפורטוגל –  נחזיר לכם את כל הכסף, בלי אותיות קטנות ובלי תנאים נסתרים באותו אופן בו שילמתם.

המונח "ספרדי" בישראל מתייחס לאותם יהודים שחיו בחצי האי האיברי עד 1492 בספרד ועד 1497 בפורטוגל וצאצאיהם. התיקון לחוק האזרחות מעניק זכאות לקבלת אזרחות פורטוגלית ליהודי אשר יוכיח כי הוא צאצא למשפחה שמקורה באחת מהמדינות שאליהן הגיעו מגורשי ספרד ופורטוגל במאה ה-15, לאחר הגירוש ההמוני.

כל אדם שיכול להוכיח זיקה ישירה לספרד או פורטוגל בעזרת שם משפחתו ומוצא מתאים, ועומד בתנאי חוק האזרחות הספרדי או הפורטוגלי.

מדינות אליהם היגרו מגורשי ספרד ופורטוגל הינן: מרוקו, יוון, בולגריה, טורקיה, אלג'יריה, טוניסיה, לוב, סוריה ומצרים. מעבר למדינות אלה, גם בין יהודי הולנד וקהילות ספרדיות ברומניה, בהונגריה, בוונציה שבאיטליה ואפילו בעירק, רומניה ובגרמניה, ניתן למצוא יהודים עם שמות משפחה ספרדיים ופורטוגלים.

האזרחות הינה לכל החיים. הדרכון הוא בעל תוקף של 5 שנים ויש לחדשו, כמו כל דרכון אחר

כן! לרבים מאוד אין מסמכים מקוריים ממדינות המוצא, מסיבות שונות ומובנות לחלוטין וזו הסיבה שהחוק הפורטוגלי, התקנות, הקהילה היהודית ומשרדי הממשלה השונים, גמישים ביחס לאופן ההוכחה ומוכנים לקבל סוגים שונים של ״ראיות״ ו״עדויות״ להוכחת הקשר ליהדות ספרד- כאשר ההוכחה החזקה והמשמעותית (והאובייקטיבית) ביותר היא שמות משפחה באילן היוחסין וארץ הלידה.

מדובר בשני שלבים שונים בתהליך. תחילה יש לקבל אזרחות פורטוגלית ורק לאחר מכן תוכלו להגיש בקשה להנפקת דרכון פורטוגלי.

לבדיקת זכאות ללא עלות!

השאר לנו פרטים ונציגנו יחזרו אליך